Ikonografijos skriptai
Jėzaus ikona
Švenčių ikonos
Dievo Motinos ikonos
   Aušros vartų
   Chersono
   Čenstachavos
   Igorio
   Ivero
   Konevskaja
   Neišsenkanti taurė
   Meilingoji
   Užmigimas
Angelai
Šventieji
Jolantos tapytos
NuorodosDievo Motinos ikona „Neišsenkanti taurė“

Nuoroda, skaitantiems rusų kalba.

Ikonos šventė gegužės 5/18 d.

Nuo 1990-tųjų metų pradžios Rusijoje labai išgarsėjo švenčiausios Mergelės Marijos ikona „Neupivajemaja čaša“ (Neišsenkanti taurė). Ji yra sename Pamaskvio miestuke Serpuchove, Visocko vienuolyne, kurį daugiau nei prieš šešis šimtmečius įkūrė palaimintasis Sergijus Radonežskis ir jo mokinys – palaimintasis Afanasijus Serpuchovskis. Šioje vietoje ikona jau buvo garbinama gerus šimtą metų ir priklausė kitam Serpuchovo vienuolynui – Vladičnyj.

Kaip pasakojama, 1978 metais vienam Efemo miesto (Tulos gubernijos) gyventojui, atsargos kareiviui, labai kenčiančiam nuo kojų ligos ir visai prasigėrusiam, sapne pasirodė palaimintasis atsiskyrėlis Varlaamas, Serpuchovo Vladično vienuolyno įkūrėjas. Jis gyveno XVI amžiuje ir buvo šv. Metropolito Aleksejaus mokiniu. Palaimintasis Varlaamas liepė nelaimintajam eiti į Serpuchovą, į nurodytą vienuolyną, ir žadėjo, kad šis ten gaus kojų išgydymą ir išgelbėjimą iš pražūtingo polinkio, kai tik pasimels prieš ikoną, vadinamą „Neupivajemaja čaša“. Žmogus su tikėjimu priėmė šį regėjimą, su dideliu vargu pasiekė nurodytą miestą bei vienuolyną ir kreipėsi į brolius prašydamas parodyti jam ikoną. Vienuoliai ilgai negalėjo prisiminti ikonos tokiu vardu. Galiausiai ją surado kabančią praėjime iš bažnyčios į rūbinę. Kitoje ikonos pusėje iš tiesų buvo parašytas sapne girdėtas vardas. Besimelsdamas prie šios ikonos žmogus pasveiko iš visų negandų.

Ir tai ne vienintelis stebuklas. Daugybė žmonių melsdamiesi šalia jos patyrė išgydymą.

Dievo motina vaizduojama iki pusės. Ikoną galima priskirti „Ženklo“ (Oranta, Znamnije) Dievo Motinos tipui. Skirtumas tik tas, kad kūdikis nutapytas stovintis taurėje. Taurė su laiminančiu kūdikiu – tai Eucharistinė taurė. Būtent iš šios taurės visi tikintieji gauna visas malones, dovanotas žmonijai per Kristaus auką. Ši taurė tikrai yra neišsenkanti – laukianti kiekvieno.


© 2008-04-01, Jolanta Klietkutė