Klietkų-Danielių
giminė:

Aprašas

Genealoginis medis
Pavardės
Vietovardžiai

Žukowski-Jurewicz
giminė:

Aprašas
Genealoginis medis
Pavardės
Vietovardžiai
Namai
Laiškai

Giminių medis

Jolantos:
Prisiminimai
Fotografija/Ikonos

Susidomėjusiems genealogija
Apie giminės medį
Programos
Pakutuvėnų šeimos
Nuorodos

Genealoginio medžio sudarymo programos

Dar ne taip seniai genealoginio medžio pavaizdavimas buvo daug laiko, kruopštumo ir pastangų reikalaujantis darbas. Dabar yra sukurta daugybė kompiuterinių programų, kurios labai palengvina šį procesą. Giminės medį lengva koreguoti, įrašyti naujus giminaičius ar duomenis, dalintis turima informacija internete, atsispausdinti daugybę medžio variantų kiekvienam giminaičiui atskirai.

Genealoginiu medžiu vadinama schema ar diagrama, kurioje surašyti tiek gyvi, tiek mirę giminaičiai. Ši schema gali būti panaši į išsišakojusį medį. Genealoginiame medyje galima surašyti giminės narius, jų gimimo bei mirties datas, nustatytus giminystės ryšius su kitais giminaičiais bei kitą su jais susijusią informaciją.

Giminės medžio kūrimui programų sukurta labai daug. Kurią jų pasirinkti? Atsakyti į šį klausimą nėra paprasta. Visų programų galimybės yra panašios. Skiriasi jos tik naudojimosi patogumu bei kai kuriomis funkcijomis.

Kai kurios programos yra nemokamos. Kitų demonstracines versijas galime atsisiųsti iš gamintojų puslapių, tačiau jos veiks tik ribotą laiką ar galėsime įvesti tik ribotą giminaičių skaičių.

Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad visos programos kurtos užsienyje, tad svarbu patikrinti, ar jos taisyklingai vaizduoja lietuviškas raides.

Taip pat programa privalo atpažinti standartinį tokioms programoms failų formatą GEDCOM. Tai yra standartinis formatas, kuriuo aprašomi genealoginiai medžiai. Jo pavadinimas yra frazės „apsikeitimas genealoginiais duomeninis“ (GEnealogical Data COMmunication) sutrumpinimas. Formatą sukūrė mormonų bažnyčia genealoginių duomenų apdorojimui.. Šiuo metu jį palaiko dauguma genealoginių programų. Jei ji to nedaro, sukurto genealoginio medžio negalėsime atidaryti kita programa. Šis formatas patogus, kai ganame genealoginius medžius iš kitų žmonių, kurie dirba visiškai kitokiomis programomis arba jei pradėję darbą viena programa, vėliau rasite geresnę už ją, galėsite visus duomenis perkelti naudodami GEDCOM formatą.

Programa turi mokėti atpažinti klaidas. Jeigu kuriame didelį giminės medį, galime susipainioti įvesdami giminaičių gimimo ir mirties datas. Pav., jei vaikas gavosi vyresnis už tėvą, programa turi į tai sureaguoti ir mus perspėti. Programa turėtų atpažinti pasikartojančius vardus, kad nekiltų painiava, mes turėtume juos kaip nors išskirti.

Dar vienas svarbus kriterijus - kiek įvairios (būtinos ir papildomos) informacijos apie atskirą asmenį galime įvesti.

Svarbu, kad būtų paieškos įrankis - tai viena svarbiausių programinių funkcijų. Kai giminaičių labai daug - lengva pasiklysti. Jei norime greitai rasti reikalingą žmogų, be gero paieškos įrankio neišsiversime.

 • Agelong Tree: http://www.genery.com/lt/ (lietuvių klb.)
  • programos pliusai: yra lietuvių kalba; galima nubraižyti ir atspausti į popierių giminės medį kiekvienam giminės nariui atskirai, kur prie kiekvieno asmens nurodyti giminystės ryšiai su nurodytu asmeniu; popieriuje spausdintame medyje yra ir asmenų nuotraukos, kartų informacija (žmonių, skaičius, amžius, vaikų skaičius ir t.t.); įvedant duomenis yra daug klausimų, kurie palengvina informacijos rinkimą; rūšiuoti giminaičių kartas patogiausia įsijungus medžio režimą. Medyje pasirinkus bet kurį asmenį ir paspaudus klavišą F5, šis asmuo padaromas centriniu ir medis perpiešiamas giminystės ryšius pritaikant šiam asmeniui. Tą pačią lentelę galima eksportuoti į trijų tipų failus: „Adobe PDF“, RTF (Rich text format) ir „Microsoft exel“. Medį galima tiek spausdinti į popierių, tiek išsaugoti kaip paveikslėlį (JPG, GIF, BMP, arba PNG tipo).
  • programos minusai: nėra internetinės giminės medžio versijos kūrimo; nėra informacijos išsaugojimo word variante; netikrina ar nėra klaidų įvedamuose duomenyse; bandomoji versija leidžia įvesti tik 40 asmenų. Medyje matomi tik kraujo giminaičiai ir jų sutuoktiniai. Jei sudėsime ir sutuoktinio giminių informaciją, jie medyje nebus rodomi, nebent centriniu asmeniu padarysite savo sutuoktinį, tačiau tuomet neberodys jūsų giminaičių. Tai gali būti privalumas, jei viename medyje norite išsaugoti kelių giminių informaciją (gaila, kad visumoje jos neįmanoma pamatyti). Sudėtingas asmenų sąrašas. Galima pasirinkti, kokius laukus lentelėje rodyti, tačiau negalima keiti jų eiliškumo. Norėtųsi, kad bent jau vardas ir pavardė būtų priekyje, o ne kažkur ir dar ne vienas prie kito.

 • Ages: http://www.daubnet.com/ (angl.k)
  • pliusai: gerai apsaugo nuo įvedimo klaidų; sudaro daug įvairių sąrašų - patogu rūšiuoti informaciją; patogu valdyti.
  • minusai: negalima pridėti papildomų informacijos laukelių.

 • Ahnenblatt: http://www.ahnenblatt.de (vok., angl., pranc., lenk., turkų, ispanų klb.)
  • pliusai: gera apsauga nuo klaidų įvedant duomenis; prie asmens aprašymo leidžia įkelti net 8 skirtingus vaizdo, nuotraukų bei garso failų formatus; nemokama.
  • minusai: negalima prie asmens aprašymo pridėti papildomos informacijos laukelių.

 • Ancestral Quest: http://www.ancquest.com/ (anglų k.) - neišbandžiau.
  • Mokama. Nemokamai atsisųsti galima bandomąją versiją.

 • Ancestry: http://www.ancestry.com/ (anglų k.)
  • pliusai: labai plati giminių paieškos (ypač emigrantų) sistema - kol kas viena geriausių paieškos sistemų, su kuriomis man teko susidurti. „Publishing“ skyrelyje gali susigeneruoti ganėtinai patrauklią giminės knygą ar giminės schemą, pasižvalgyti pavyzdžių.
  • minusai: nemokamą narystę duoda tik 14-kai dienų. Negali medžio eksportuoti, galima tik importuoti gedcom failą... Pati aplinka sudėtinga, tenka eiti tarsi per aplinkui, kai nori ką nors rasti.

 • Brother's Keeper: http://www.bkwin.org/ (angl. k.)
  • pliusai: daug informacijos rūšiavimo galimybių.
  • minusai: labai senoviškas dizainas.

 • Family Tree Maker 2008: http://www.familytreemaker.com (angl.k.)
  • pliusai: daug funkcijų ir galimybių; patogus ir paprastas valdymas; prie kiekvieno asmens galima pridėti nuotraukas, dokumentus ar vaizdo įrašus; specialiame žemėlapyje galime pažymėti giminaičių gimimo, santuokos, palaidojimo vietas; medį galima išspausdinti didelio formato lape; galima giminės įvykių datas palyginti su pasauliniais įvykiais specialioje laiko juostoje; daugybė ataskaitų šablonų, įvairios informacijos apie asmenį pateikimas ir sąsaja su internetine duomenų baze, kurioje daugiausia suregistruoti amerikiečiai. Atsakaitų skyriuje yra net 22 skirtingi šablonai informacijos pavaizdavimui.
  • minusai: užima daug vietos kompiuteryje; nėra bandomosios versijos; kaina apie 120 lt., medis vaizduojamas horizontaliai ir platėja tik į vieną pusę - nuo pasirinkto asmens. Jei asmuo turi seserį ar brolį, tame pačiame lygyje jie nėra vaizduojami, taip pat nerodomi dėdės ar tetos. Nėra galimybės peržiūrėti visą giminės medį. Net ir atsispausdinti į popierių nėra tokio šablono, kuris pavaizduotų visus asmenis, ar net jau kraujo giminaičius.

 • Genea: http://en.genea.at/ (angl. k.)
  • pliusai: nemokama.
  • minusai: nepatogus valdymas; mažai funkcijų; negalima pridėti filmukų ar nuotraukų; negalima pridėti pačių susikurtų laukelių; nėra asmenų paieškos.

 • Genealogy: http://www.genealogy.com (anglų k.) - neišbandžiau. Galima naudotis tik internete.

 • GenealogyJ: http://genj.sourceforge.net/ (angl.k.)
  • pliusai: nemokama, galima keisti medžio išvaizdą; 
  • minusai: kompiutery teikia turėti įdiegtą Java; sudėtinga valdyti.

 • Geni: http://www.geni.com/ (anglų, lietuvių ir kt. klb.)
  • pliusai: vartotojo sąsaja labai paprasta. Yra galimybė pažymėti nuotraukose esančius žmones, nurodyti koks įvykis jame pavaizduotas. Visais keturiais vaizdo režimais genealoginis medis atrodo įspūdingai. Svarbiausia turėti įsidiegus „Flash“ grotuvą. Peržiūra intuityvi ir išbaigta - nepakabins net lėčiausio kompiuterio. Giminių duomenys koreguojami tiesiog medžio peržiūroje. Esminis principas - pagal nutylėjimą gen. medį bei profilius gali peržiūrėti tik to medžio nariai; jie gali susirašinėti žinutėmis, palikti atsiliepimus. Pašaliniams asmenims matomas tik dalinis medžio vaizdas; palaiko gedcom formatą.
  • minusai: veikia tik internete; sudėtinga atsispausdinti į popierių.

 • Genopro: http://www.genopro.com/ (angl. k.)
  • pliusai: galima papildyti asmens aprašymą pačių sugalvotais laukeliais; įvairiais būdais galima nurodyti ne tik giminystės ryšius, bet ir giminaičius siejančias emocijas.
  • minusai: sudėtingas valdymas; netikrina klaidų; giminės medis labai neaiškus, jame sunku susigaudyti; prie pasirinkto asmens aprašymo galima ikelti tik dviejų formatų failus.

 • GreatFamily: http://www.greatprogs.com (anglų klb.)
  •  pliusai: gali pats susidėlioti giminės medžio schemą, taip, kaip tau patinka (kitos programos šios galimybės neturi); surinktą informaciją galima išsaugoti word2000 formate; labai patogi internetinė versija (naudojama mano svetainėje); internetui atskirai pateikiama medžio schema ir giminių aprašas.
  • minusai: mažai teminių klausimų (tačiau visą dominančią informaciją galima surašyti laisvu tekstu, kurio ilgis neribojamas); jei yra keli giminės tuo pačiu vardu ir pavarde, reikia saugotis, kad automatiškai naujo asmens (su tokia pat pavarde ir vardu) duomenų failo neįrašytum ant senojo, jį panaikindamas - būtina stebėti kokiais failų vardais išsaugai asmenų duomenis; nelankstus medžio spausdinimo į popierių variantas, negalima atsispausdinti medžio su nuotraukomis, bandomoji versija galioja 30 dienų.

  • pliusai: yra naudojimosi instrukcija; yra labai daug informacijos rūšiavimo galimybių (apie 40 ir dar įvairių papildomų kombinacijų); vienoje formoje sudėliojama labai daug informacijos.
  • minusai: labai pasenusi išvaizda; nepalaiko lietuviškų raidžių rašybos.

 • MyHeritage: http://www.myheritage.com/genealogy kurti internete arba galima atsisųsti programą Family Tree Builder http://www.myheritage.com/family-tree-builder - greičiausiai augantis šeimų tinklas pasaulyje.
  • pliusai: nemokama; palaiko lietuvių kalbą, lietuviškas raides; pradėti kurti medį galima dviem būdais: tiesiai internete arba instaliuoti programą savo kompiuteryje ir sukėlus pagrindinę informaciją perkelti į internetą. Galimybė kartu su giminaičiais pildyti medį internete. Labai paprastai iš kompiuterio atminties perkeliama į specialiai jūsų giminei internete sukuriamą svetainę. Galima įkelti/iškelti gedcom formato informaciją. Daug funkcijų ir galimybių. Patogus ir paprastas valdymas, prie kiekvienos funkcijos yra paaiškinimas. Daug būdų atvaizduoti medį. Galimybė apjungti kelis atskirai darytus medžius. Schemas spausdina į PDF formatą. Begalė schemų spaudinimo variantų. Programa savaime internete ieško pavardžių ar giminės medžių atitikmenų ir jus informuoja apie atrastus giminaičius, aktyviai siunčia į elektroninė paštą informaciją apie giminaičių svarbias datasPrograma Family Tree Builder įdeda nuotraukas ir jas parodo flash'u.
  • minusai: nėra galimybės monitoriuje pamatyti visą medžio schemą, rodo tik artimiausius giminaičius, tačiau PDF formatu galima užsisakyti visą medį. Nemokamai galima sudaryti tik 250 asmenų medį (todėl geriau kurti du atskirus - tėvo ir motinos linijų - medžius). Nors ir yra finkcija „Giminės knyga“ - ji neveikia. Sukuria tuščią knygą, kur vietoje pavardžių rašoma „Mr./Ms. Unkown“ (net ir nusipirkus mokamą Premium planą). Mokamas planas Premium - galioja metus, suteikia daugiau vietos (galima įvesti daugiau nei 250 giminaičių), daugiau jokių rimtų privalumų nėra: papildoma pagerinta paieška pavardžių atitikmenų internete, tačiau pavardės turi būti TIK lotyniškais rašmenimis, jei yra lietuviškų raidžių, tos pavardės ignoruojamos. Visi kiti „pribimbasai“ tikrai neverti mokamų pinigų. Blogiausia, kad pasibaigus metams ir plano Premium neprasitęsus t.y. nesumokejus pinigų, giminės medis yra blokuojamas: jis yra internete, galima jį peržiūrėti, tačiau jokių funkcijų jūs atlikti negalite. Norint sugrįžti į nemokamą planą reikia rašyti laišką puslapio administratoriams.

 • Personal Ancestral File: http://www.familysearch.org (angl.k.) - Pastarųjų dienų šventųjų Jėzaus Kristaus bažnyčios projektas.
  • pliusai: nemokama; giminystės ryšių nustatymo įrankis; patogu spausdinti; internetinėje paieškoje galima susirasti gimines esančius užsienyje (tik reikia žinoti vardus, pavardes ir gimimo datą).
  • minusai: prastai rūšiuojama informacija; nėra pavyzdžių, negalima medžio publikuoti internete.

 • PhpGedView: http://www.phpgedview.net/ (anglų k.) - neišbandžiau.
 • pliusai: šia programa galite kurti savo genealogiją internete. Turi visas redagavimo galimybes, visiško privatumo funkcijas, gali importuoti gedcom bylas, palaiko multimedijos nuotraukas ir dokumento vaizdus. Supaprastina bendradarbiavimą su kitais giminaičiais. Išskirtinis PhpGedView bruožas – didelis kiekis šeimos/giminės ataskaitų, kurias galite susigeneruoti mygtuko paspaudimu.
 • minusai: reikia rūpintis svetainės apsauga, atnaujinimais...

 • Progeny genealogy: http://www.progenygenealogy.com (anglų k.) - neišbandžiau.

 • „Rodovid“ projektas: http://lt.rodovid.org/wk/Prad%C5%BEia (yra lietuvių kalba) - neišbandžiau.
  • Nemokama. Atviras daugiakalbis genealogijos projektas, kuriame galima įkelti įvairių asmenų (taip pat ir savo) genealoginius medžius. Projektas naudoja laisvą programinę MediaWiki įrangą (Vikipedijos principu). Projektą inicijavo ukrainiečiai.

 • Trees: http://trees.pl (lenkų klb.)
  • pliusai: galima internetinė kitų giminaičių paieška; galimybė dalintis informacija; yra pavardės genealogija.
  • minusai: yra tik lenkų kalba; yra tik internete; galima naudotis tik prisiregistravus.

 • Keli paprasti giminės medžių šablonai: http://www.familytreetemplates.net/
Šaltiniai:
„ComputerBild Lietuva“ Nr.17/2008 ir Nr.12/2007
Naujoji Komunikacija Nr.18/2007
internetinės svetainės bei asmeninė patirtis.

Jei norite padėti išlaikyti šią svetainę (serverio paslaugos metams - 250 Lt)  ar atsidėkoti už informaciją - mielai priimsiu jūsų aukas:
banko sąskaita LT717300010084311275, Jolanta Klietkutė

NAUJA!Paremkite svetainę SMS žinute...

Į viršų...


© 2011-02-06, Jolanta Klietkutė-Peleckienė